Mistiškas kokteilis Long Island Iced Tea. Ar esate ragavę stipraus, bet itin skanaus kokteilio šiuo pavadinimu? Kurio ingredientai vienas kitą stulbinančiai papildo? Šis gėrimas tikras favoritas tų, kurie nori stipresnio kokteilio, bet kartu, kad jame pasislėptų alkoholio skonis. Lietuviškai kokteilis vadinasi Long Ailendo “arbatėlė”. Sudedamųjų dalių šiek tiek daugiau nei įprastuose kokteiliuose, bet skonis – išverčiantis iš koto!

Kaip pasigaminti minėtą kokteilį Long Island Iced Tea? Jums iš viso reikės:

  • 30ml baltos degtinės
  • 30ml džino
  • 30ml tekilos
  • 30ml šviesaus romo
  • 30ml triple sec (apelsinų likerio, gali būti pvz.: „Cointeau“)
  • Pusės laimo vaisiaus sulčių (žalia citrina)
  • 10ml cukraus sirupo
  • Coca cola

Klausiate kaip gaminamas cukraus sirupas? Ogi labai paprastai. Vienodas kiekis cukraus sumaišomas su vienodu kiekiu verdančio vandens. Kantriai bemaišant kaipmat ištirpsta cukrus ir prašom, cukraus sirupas paruoštas. Rekomenduojama iš anksto pasiruošti sirupą, kad jis būtų kambario temperatūros. Skaniausias gaunasi gaminamas su rudu cukrumi. Tačiau galite drąsiai naudoti ir baltą cukrų.

Šis kokteilis geriamas aukštoje, didesnio tūrio taurėje. Ji turėtų būti pripildyta iki pat viršaus stambiais ledukais. Ledo kubelius galite patys namuose pasigaminti. Jums reikėtų turėti ledo formeles, jas pirpildyti vandeniu ir palikti šaldiklyje, kol sustings. Paprastesnis variantas būtų tiesiog juos nusipirkti bet kuriame prekybos centre.

Taigi, atsiraitojame rankoves ir kimbame prie darbo. Visą alkoholį (baltą degtinę, šviesią tekilą, džiną, romą, apelsinų likerį) kartu su cukraus sirupu ir ranka išspaustomis citrinos sultimis supilame į plaktuvę (angl. shaker). Kartu įdedame kelis ledukus ir sripriai suplakame. Neturite shaker’io? Ne bėda! Sudėkite visą turinį į tuščią, išplautą bei didesnį stiklainį, užsukite dangtį ir stipriau pakratykite. Išpakus, nukoškite skystį į taurę, kuri paruošta su ledukais viduje. Ant viršaus užpilkite gaiviosios coca colos. Papuošti galima citrinos gręžinėliu, mėtos lapeliu, ant pagaliuko suverti žaismingų guminukų, saldžia vyšnaite. Papuošimui fantazijai ribų nėra.

O norintiems kitokio skonio, rekomenduojame užpilti ne coca cola, o spanguolių sultimis arba sprite. Kas rimtai nusiteikę, gali užpilti putojančiu vynu ar net šampanu. Skanaus!

Kokteilis Long Island Iced Tea

Categories: Blog