Moteriškasis kokteilis Cosmopolitan apipintas daugybe mitų. Įžymusis serialas „Seksas ir miestas“ (angl. Sex and the City) išpopuliarino šį gėrimą. Herojės baruose užsisakinėdavo būtent šį kokteilį ir besimėgaudamos juo maloniai leisdavo laiką. Cosmopolitan kokteilis dažnai šnekamojoje kalboje trumpinamas ir sakomas kaip Cosmo. Tariamas – „Kosmopolitanas“. Jis buvo sukurtas Jungtinėse Amerikos Valstijose sepyniadešimtųjų viduryje ir labai greitai išpopuliarėjo.

Tai vienas iš geriausių kokteilių audringam vakarėliui. Kiekviena kavinė, klubas ar restoranas savo gėrimų meniu turės šį alkoholinį kokteilį. Tai tikrų tikriausia klasika. O jei ir neturės, barmenė ar barmenas tikrai sugebės Jūsų paprašytas jį pagaminti.

Tavo Barmenas mobiliame kokteilių bare Jums bet kurioje šventėje pagaminsime šį populiarųjį gėrimą. Norite patys išmėginti savo jėgas ir pasigaminti? Puiku! Tuomet Jums reikės:

  • 60 ml baltos degtinės
  • 30 ml triple sec (apelsinų likeris, galite naudoti ir pvz.: „Cointreau“ likerį)
  • 30 ml spanguolių sulčių (galite naudoti ir nektarą)
  • 15ml šviežiai spaustų žalios citrinos sulčių (kitaip vadinamo – laimo)
  • Ledo kubelių

Iš tiesų techniškai kalbant, Kosmopolitanas yra degtinės ir apelsinų likerio kokteilis. Užpiltas spanguolių sultimis. Tad ir gaminimas paprastas bei aiškus. Visas sudedamąsias dalis – degtinę, saldųjį likerį ir sultis supilkite į plaktuvę (angl. shaker), kurioje yra ir įdėtų ledo kubelių. Labai gerai suplakite. Tuomet nukošę supilkite visą turinį į kokteilinę taurę. Taurę atšaldykite įdėjus ledukų į vidų, kuriuos prieš įpilant turinį, tiesiog išimsite.

Standartiškai – Cosmopolitan taurė yra apverstos piramidės formos su plona kojele apačioje. Turbūt tai viena iš priežasčių, kodėl moterys taip pamėgo šį alkoholinį kokteilį. Visgi taurė atrodo labai dailiai, elegantiškai ir moteriškai. Tokią kokteilinę taurę belaikant iškart moteriškosios lyties atstovės pasijaučia tikromis damomis. O ir skonis be galo  lengvas bei gaivus. Papuošti galite ant taurės krašto krašto uždėjus žalios citrinos skiltelę.

Norite įvairovės? Apelsininį likerį galite pakeisti juodųjų serbentų likeriu arba šviežių serbentų piure. Galima naudoti citrinų arba serbentų degtinę. O gal kokią kitą variaciją turite galvoje? Pirmyn eksperimentuoti!

Kokteilis pagamintas namuose Cosmopolitan

Categories: Blog